Matematyczny marzec - podsumowanie

W dniach 15-22 marca 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbyła się VII edycja MATEMATYCZNEGO MARCA. Święto matematyki niosło ze sobą wiele ciekawych konkursów dla młodzieży, w których udział mógł wziąć każdy chętny uczeń naszej szkoły. Konkursy podzielone były na różne kategorie, które dawały możliwość popisania się nie tylko wiedzą matematyczną, ale również zdolnościami artystycznymi.

Pierwszym konkursem, do którego tłumnie przystąpiła młodzież, był Kangur Matematyczny. Przez wzgląd na charakter konkursu - jest to wydarzenie ogólnopolskie - nie mamy jeszcze jego wyników, jednak mamy nadzieję, że nasza młodzież będzie mogła pochwalić się wysokimi notami. Druga propozycja bez wątpienia przypadła do gusty uczniom uzdolnionym plastycznie. Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką przestrzennej bryły matematycznej. Konkurs ten cieszył się największą popularnością, do udziału przystąpiło 70 osób. Poprzeczka postawiona była bardzo wysoko, konkurencję wygrała Natalia Ciążyńska z 3L1, wykonując bryłę przestrzenną z rur PCV! Podobnym konkursem było stworzenie liczby PI w 3D. Do udziału w tej odsłonie konkursu zgłosiło się 56 osób, wygrała Wiktoria Szymańska z 3E. Organizatorzy nie zapomnieli również o umysłach humanistycznych, które poproszone zostały o napisanie wiersza o liczbie PI. Według jury najlepszy wiersz napisała Wiktoria Wośkowiak z 1E. W marcu zorganizowano także QUIZ matematyczny. Pierwsze miejsce zdobył Tomasz Wróbel z 2IT, drugie Paulina Lórych z 4EH, trzecie Julia Przepiórka z 3L1. Dwoje śmiałków podeszło do próby bicia rekordu w zapamiętaniu rozwinięcia dziesiętnego LICZBY PI. Zeszłoroczny rekord wyniósł 510 cyfr po przecinku. W tym roku Damian Kryś z 1M zapamiętał 100 cyfr. Ostatnią konkurencją, jaka towarzyszyła obchodom święta matematyki, były łamigłówki matematyczne, czyli SUDOKU. Zwyciężyła Karina Ceglarek z 4EH, drugie miejsce zdobyła Daria Tejchert z 1L1, trzecie Kamil Żok z 4I.

Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni w poszczególnych konkursach otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, dzięki którym będą mogli mile spędzić czas po szkole. Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom! Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w potyczkach MATEMATYCZNEGO MARCA za rok.