Laureaci „Myśli Nieuczesanych 2018”

W piątek, 23 listopada 2018 r., w auli wolsztyńskiego liceum, odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji Rejonowego Konkursu Prozatorsko - Poetyckiego „Myśli Nieuczesane 2018”, połączone z prezentacją nagrodzonych tekstów. Mamy przyjemność poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii POEZJA ponadgimnazjalna laureatem został Mikołaj Skrzypczak z klasy 2w2, który zajął I miejsce – ucznia doceniono za niebanalną metaforykę okraszoną kontekstami kulturowymi i aktualność problematyki. Wybrane teksty Mikołaja można przeczytać m.in. na jego blogu http://upadly-poeta.tumblr.com/ i na http://wattpad.com/user/upadly-poeta

W kategorii PROZA laureatką została Anna Maria Ekiert z klasy 1E - III miejsce przyznano uczennicy za oryginalność problematyki, przemyślaną konstrukcję z poetyką tajemnicy i ładny sposób ubierania myśli. W tej kategorii wyróżniono też Kornelię Skrzypczak, również z klasy 1E, za ciekawe ujęcie problemów współczesności.

W Konkursie Poezji Śpiewanej wzięła udział Marta Żok z klasy 4E i wyśpiewała wyróżnienie utworem pt. „Moja cisza” Gabrieli Gąsior.

W Konkursie Poezji Śpiewanej zaprezentowała się również uczennica z klasy 1f – Patrycja Nowak, która przedstawiła utwór „Przeżyj to sam”.

Laureatom gratulujemy