Zajęcia terenowe

We wtorek 26 września uczniowie klas 4BL i 4EH wzięli udział w zajęciach terenowych z geografii, odbywających się w Przemęckim Parku Krajobrazowym. Do ich zadań należało wykonanie odkrywki glebowej, co było nie lada wyczynem, szczególnie dla dziewczyn. Musieli też wcielić się w rolę geodety i dokonać pomiarów topograficznych oraz zbadać warunki pogodowe. Uczniowie zmierzyli się również z mapą topograficzną, a do ich zadań należało określenie kierunku marszu, wyznaczanie azymutów przy pomocy busoli oraz obliczanie odległości. Zajęcia zostały wzbogacone o część biologiczną, w ramach której uczniowie określali rodzaj szaty roślinnej parku oraz zbiorowiska roślinne jeziora. W przerwie pomiędzy ćwiczeniami grupa uczniów wcieliła się w poszukiwaczy skarbów i przy pomocy odbiornika GPS poszukiwali skrzynek geocache i… sukces! Odnaleźli aż dwie skrzynki ukryte w lesie na terenie parku! Zajęcia zostały zakończone wspólnym ogniskiem.