Houston, mamy problem

W piatek (08.12.2017r.) grupa ok. 250 uczniów wraz z opiekunami udała sie do WDK na spektakl pt.  Houston, mamy problem!
Spektakl Houston, mamy problem w reżyserii Heleny Radzikowskiej to opowiedziana językiem współczesnych nastolatków historia chłopaka, który zmagając się z typowymi dla młodego człowieka problemami, próbuje się odnaleźć w otaczającym go świecie. Nużą go klisze życia domowego i szkolnego. Na nic się zdają próby nawiązania poważnej rozmowy, szczególnie, gdy jedyną reakcją rówieśników jest sarkazm i ironia. Kontakty z rodzicami, z nauczycielami i z kolegami rozbijają się o barierę strachu przed szczerością. Zarysowany w spektaklu bieg wypadków powoduje, że bohaterowi udaje się przełamać wspomnianą barierę. W trakcie spektaklu wypowiadanych jest wiele kwestii bliskich dzisiejszym nastolatkom. W przedstawieniu oswojone zostają pytania, na które warto poszukać odpowiedzi wraz z uczniami.

Źródlo: http://form.art.pl/houston-mamy-problem.html