Stop narkotykom

Stop narkotykom. Zażywasz - przegrywasz. Narkotyki kradną wolność.

Od 11.05.2018r. do 25.05.2018r. uczniowie 40 klas wzięli udział w 2 - godzinnych zajęciach profilaktycznych, które zostały poprowadzone przez Macieja Szczodrowskiego i  Leszka Roszczenko z Centrum Profilaktyki Społecznej. Atrakcyjna forma zajęć, swobodne podejście prowadzących jak i sposób przekazania wiedzy oraz budowanie nacechowanych szacunkiem do odbiorców relacji wpłynął zdaniem młodzieży na pozytywną ocenę zajęć.

Uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę w zakresie:

* działania środków wzmacniających i napojów energetyzujących,

* mechanizmu powstawania uzależnień,

*radzenia sobie z sytuacjami trudnymi np. kontaktem z dealerem,

*znajomości punktów i miejsc udzielających pomocy.

W zajęciach profilaktycznych wzięli również udział nauczyciele i rodzice uczniów. Treści przedstawiane podczas tych spotkań oscylowały w obrębie np. tematyki postępowania w sytuacjach udzielania pomocy osobom, które są pod wpływem środków psychoaktywnych.