Ogłoszenia biblioteki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn zaprasza!!!

Harmonogram imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn  im. Stanisława Platera.

         Październik 2017

  Przypominamy, że od września Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Wolsztynie  jest otwarta: poniedziałek - piątek,  od 8.00 do 18.00. W czwartek, od 8.00 do 16.00.

W sobotę, od 9.00 do 13.00.

4.10.2017, godz 16.00
Spotkanie z  Zofią Mąkosą, autorką powieści „Wendyjska Winnica – Cierpkie Grona” . Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Akcja „Upoluj swoją książkę"

  W dniach 2-30 listopada br. odbędzie się pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy Patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach projektu do szkół trafią specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR.

Powiatowy konkurs plastyczny pod hasłem "Dlaczego warto czytać?"

    Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Wolsztynie  z a p r a s z a  do udziału w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem Dlaczego warto czytać? na plakat promujący ogólnie czytelnictwo lub zachęcający do przeczytania konkretnych książek.

Celem konkursu jest:

• promowanie książek i czytelnictwa,

• rozwijanie zainteresowania reklamą i sztukami plastycznymi;

• rozbudzanie kreatywności i twórczego myślenia.

• rozwijanie zainteresowań czytelniczych

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  Zapraszam do udziału w teście „Wiedzy o książce i bibliotece”. Kartki z pytaniami można pobrać w bibliotece szkolnej. Po wypełnieniu proszę wrzucić do skrzyneczki, która znajduje się w wypożyczalni. Dla osób, które udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi, przewidziane są atrakcyjne nagrody (książki, głośnik z bluetooth, power bank, mysz bezprzewodowa). Termin oddawania testów do 31 października. 

   Zapraszamy również na kiermasz książek. Przez cały miesiąc październik w bibliotece można będzie zakupić ciekawe pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

Projekt "Europejski Dzień Języków Obcych"

  W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w miesiącu wrześniu i październiku w klasach drugich i trzecich, przy pomocy nauczycieli języków angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, realizowany jest projekt „Europejski Dzień Języków Obcych”. Oto realizowane działania projektu:

Projekt "Co wiem o szkole i jego patronie"

  Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o szkole i patronie Marcinie Rożku. Konkurs jest skierowany dla uczniów klas pierwszych (proszę o wytypowanie dwóch przedstawicieli z klasy do udziału w konkursie). Zapisy u pedagoga szkolnego i w bibliotece do 6 października 2017 r. Zakres tematyczny - codzienne życie szkoły, informacje o patronie szkoły. Zapraszamy do biblioteki szkolnej po książki, broszury i prace uczniów na temat szkoły, patrona i okolic Wolsztyna.

 

Lista tytułów książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Oto lista zaproponowanych przez uczniów książek i zakupionych w ramach               Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Informacja dla rodziców uczniów dot. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

   Pragniemy poinformować, że zdobyliśmy dotację celową w kwocie 15 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Program ma na celu wspieranie w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Termin realizacji dotacji: do 31 grudnia 2017 r.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" zapraszamy wszystkich uczniów do udziału, a nauczycieli do pomocy przy realizacji projektu "KUFER Z POMYSŁAMI NA CZYTANIE".Oto zaplanowane działania:

- Obycie umila życie - konkurs savoir-vivre'u,

- Polecam Ci tę książkę ...

- Co czytali w czasach szkolnych nasi nauczyciele?

Szczegółowe informacje dotyczące działań będą na bieżąco przekazywane wychowawcom. Dla uczniów biorących udział w ww. zadaniach przewidziane są nagrody.

Śladami misjonarskich ścieżek

We wtorek, w auli szkoły, miało miejsce spotkanko z misjonarzem, o. Mariuszem Kasperskim OMI. Ojciec Mariusz jest obecnie przełożonym (prowincjałem) misjonarzy Oblatów. Gościł u nas, ponieważ kilka klas jest zaangażowanych w adopcję serca, która polega na pomocy finansowej dla małych dzieci z Madagaskaru. Niestety, na tej dużej wyspie nauka jest odpłatna. Dzięki naszym uczniom i zaangażowaniu niektórych nauczycieli, dzieci te mogą się edukować.

Spotkanie autorskie

W bibliotece szkolnej, w dniu wczorajszym, odbyło się spotkanie autorskie z panią Katarzyną Flieger. Kasia jest absolwentką naszej szkoły (rocznik 2000) oraz autorką kryminału, pt. "Niewłaściwy moment". Książka osiągnęła sukces w naszym regionie. W prelekcji uczestniczyła klasa 4 L z panią Leonardą Usielską. Kasia w ciekawy sposób opowiadała o spełnianiu swoich marzeń oraz o niełatwej drodze pisarskiej. Nasz Gość wielokrotnie wyrażał swoje zadowolenie z faktu, że może po tylu latach, ponownie zawitać w mury naszej szkoły.

Kultura na Widoku :)

   Biblioteka szkolna przystąpiła do multimedialnego projektu, pt. "Kultura na Widoku", który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie, dosłownie i w przenośni, wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Tegoroczna, trzecia edycja projektu dostępna jest w całym kraju także za pośrednictwem plakatów, które zawisły na terenie ponad dwóch tysięcy gmin w bibliotekach, ośrodkach kultury i instytucjach lokalnej władzy samorządowej.

Szkolne konkursy biblioteki :)

Biblioteka szkolna organizuje:

1. Konkurs na plakat promujący poprawność językową.

2. Konkurs na plakat na temat:"Mój język świadczy o mnie - wypowiadamy wojnę wulgaryzmom".

3. Konkurs na pracę pisemną, na temat: "Wygląd się nie liczy- dobrze czy źle; ważne, by o nas mówili".

4. Konkurs na pracę pisemną: "Książka kontra film. Bitwa dwóch form przekazu. Jak oceniasz użyteczność, wykorzystanie książki i filmu w XXI wieku?

Ogólnopolskie Wybory Książek. Wybieracie, co chcecie czytać :).

Biblioteka szkolna włącza się do przedsięwzięcia Ogólnopolskich Wyborów Książek, w których młodzież szkolna i nauczyciele wybiorą książki, które najchętniej czytają i które chcieliby mieć w bibliotece. Dzięki tej akcji, poznamy zainteresowania czytelnicze, co ułatwi bibliotece szkolnej, zakup nowości czytelniczych i wpłynie na wzrost czytelnictwa. Akcja będzie przeprowadzona w dniach 26 do 30 stycznia 2015 r. Każdy uczeń i nauczyciel otrzyma kartę do głosowania, na której wpisze trzy tytuły i autorów, jego zdaniem, najciekawszych książek.

XXVII Turniej Recytatorski Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego

 

Zapraszamy do udziału w XXVII Turnieju Recytatorskim Literatury Staropolskiej

im. Andrzeja Krzyckiego, który odbędzie się

w środę, 5 listopada, o godz. 1230

w czytelni biblioteki szkolnej.

Dokładnych informacji udzielają poloniści.

Strony

Subscribe to RSS - Ogłoszenia biblioteki