Z notatnika pedagoga

Kreatywna jesień

Jesień nie musi być nudna i deszczowa a wnętrza szare i ponure. Wystarczy trochę pomysłu i zaangażowania, by stworzyć niepowtarzalną jesienną dekorację, która umili nam czas spędzany w szkole. 

Jesienna wystawa powstała dzięki zaangażowaniu wielu osób. Parasole wykonali uczniowie z klasy 2E pod przewodnictwem p. E. Mikołajczak - nauczycielki WOK. Palaty wypożyczyła p. I. Cholewa. Jesienne produkty dostarczyły: p. A. Bartkowiak, p. I. Nowak, p. L. Filipowska, studentki odbywajace praktykę w szkole - p. D. Walkowiak i p. W. Napierała. Wsparcia udzieliła p. A. Leśnik.

ISKIERKI roku 2016/2017

W ramach całorocznej rywalizacji między klasami w ISKIERKOWYCH MIESIĄCACH na podium stanęły następujące klasy:

1 miejsce - klasa 3EH

2 miejsce - klasa 2L1

3 miejsce - klasa 2kp.

Zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.

Podsumowanie quizu - MISTRZ DOBRYCH MANIER

W dwa dni a dokładnie w dwa wtorki (23.05.2017r. i 06.06.2017r.) we współpracy z p. A.Leśnik i p. W. Młynkowiak zorganizowaliśmy wśród wszystkich uczniów wówczas przebywających w szkole quiz - MISTRZ DOBRYCH MANIER. Do quizu przystąpiło łącznie 26 klas.

Spośród tej grupy zostali wyłonieni Mistrzowie dobrych manier, którzy ex aequo uzyskali jednakowo równą liczbę punktów:

1. NATALIA MATYSIAK - kl. 2E,

2. WERONIKA OSIŃSKA - kl. 3EH,

3. ADAM SZUKALSKI - kl. 1BL

Protokół ze zbiórki Liptonek

Dnia 13.06.2017r. komisja uczniowska, w skład której weszły Marcelina Kubala, Sara Jodko, Katarzyna Lepka z klasy 1E dokonała podsumowania zbiórki liptonek.

Do akcji przystąpiło 9 klas (1E, 1ps, 2M, 3M, 2kp, 2E, 2f, 3BL). Poszczególne klasy zebrały następującą liczbę liptonek:

* 1E - 17 szt.,

* 1ps - 1540 szt.,

* 2M - 118 szt.,

* 2HT - 1536 szt. - III MIEJSCE,

* 2kp - 1099 szt.,

Spotkanie poetyckie przy kawce z p. B. K. Załęską

26.04.2017r. we współpracy z p. Wiesławą Młynkowiak zorganizowałyśmy w szkole a dokładnie w czytelni spotkanie pt.: "Poezja przy kawce" z lokalną poetką - p. B. K, Załęską. Jest to już drugie tego typu spotkanie (http://www.zszwolsztyn.pl/node/333).

Spotkanie ze sztuką (piosenka aktorska, wiersz i poezja śpiewana)

Dnia 25 i 27 kwietnia 2017 r. w naszej szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz kwietniowej iskierki przebiegającej pod hasłem Kultura i Ty  w auli odbyło się niezwykłe wydarzenie, podczas którego młodzież mogła wysłuchać utworów poetyckich w wersji śpiewanej i recytowanej.

Oswajanie z kulturą zainicjowała wystawa zatytułowana „ Żywe portrety”, przygotowana przez uczniów klas drugich, pod czujnym okiem nauczycielek języka polskiego: p. E. Mikołajczak, D. Krawczyk i L. Usielskiej.

Odpowiedzialność karna nieletnich - spotkanie z funkcjonariuszem KPP

20.04.2017r. rozpoczęliśmy w szkole cykl spotkań poświęconych tematyce odpowiedzialności karnej nieletnich. W zajęciach uczestniczyła młodzież z klas pierwszych. Spotkanie poprowadził p. Wojciech Adamczyk, który od wielu już lat współpracuje z naszą szkołą w zakresie działań profilaktycznych. Kolejne spotkania już wkrótce.

Wolontariuszki w WDK

19.04.2017r. wolontariuszki z klasy 1E - Marcelina Kubala i Maria Gaweł pomagały przy obsłudze szatni w WDK podczas zebrania członków Związku Emerytów i Rencistów.

Dziewczyny serdecznie dziękuję:)

Promocja ZSZ w Siedlcu

13 kwietnia bieżącego roku wraz z uczniami klasy 1E - Marceliną, Marysią, Adamem udaliśmy się do Siedlca, do GOK na promocję naszej szkoły. W telegraficznym skrócie przedstawiłam ofertę ZSZ. W drugiej części wystąpienia zaproponowałam uczestnikom spotkania udział w zabawie - krzyżówce. Spośród uczniów biorących udział w quizie, którzy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania i tym samym rozwiązali krzyżówkę  rozlewaliśmy trzy nagrody. Autorką krzyżówki była p. A. Leśnik, która w tym samym czasie reprezentowała naszą szkołę w Wielichowie.

Przyszła do nas wiosna - radosna

21 marca z inicjatywy uczniów prowadzących radiowęzeł, w ramach uczczenia pierwszego DNIA WIOSNY został zorganizowany w naszej szkole Dzień Disney-a.

Na korytarzach szkolnych można było zobaczyć młodzież przebraną w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek. Na szczególne wyróżnienie zasługują dwie klasy: 3EH i 2L1, które w 100% wystąpiły w bajkowych strojach.

Udział w TARGACH EDUKACYJNYCH w Kolsku

16-03-2017r. miałam zaszczyt reprezentować i promować naszą szkołę podczas TARGÓW EDUKACYJNYCH w Kolsku. Dzielnie mi towarzyszyli uczniowie pierwszej klasy: Maria Gaweł, Marcelina Kubala i Adam Szymański. Podczas tego spotkania mieliśmy przyjemność przedstawić gimnazjalistom ofertę ZSZ. Mam nadzieję, że udało nam się zachęcić młodych ludzi do pobierania dalszej nauki w naszej szkole.

Mistrz ortografii

01.03.2017r. na 5 godzinie lekcyjnej odbył się drugi etap dyktanda, w której wzięło udział 27 uczniów. Pomysł na jego treść został zaczerpnIęty ze strony http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/gorzow-wielkopolski/art/7815645,makabrycznie-trudne-dyktando-sprawdzcie-czy-dalibyscie-rade-napisac-je-bez-bledow-wideo,id,t.html.

Wybierz życie pierwszy krok ... program profilaktyczny dla dziewcząt z klas pierwszych

Właśnie dzisiaj tj. 24.02.2017r. ukończyłam realizację programu w klasach pierwszych. Adresatkami zajęć były dziewczęta (108 uczennic).
Realizacja programu obejmowała następujące formy:
*prezentacja filmu, 
*quiz,
*wykład i dyskusja,
*gazetka szkolna,
*rozdawanie ulotek i kalendarzyków.

Dodatkowe informacje uzyskasz na stronie: http://www.pierwszykrok.edu.pl

Podsumowanie zbiórki nakrętek

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI NAKRĘTEK

 

W ramach  STYCZNIOWEJ ISKIERKI w naszej szkole została zorganizowana zbiórka nakrętek. W akcji wzięło udział 16 klas – 1E, 1BL, 1L1, 1IT, 1w2, 1ps, 2BL, 2E, 2M, 2L1, 2kp, 3EH, 3pw, 3I, 3f i 4EH. Łącznie udało nam się zebrać 152,37 kg (12.74 + 12.43 + 9.73 + 25.05 + 6.17 + 10.88 + 34.24 + 8.22 + 2.55 + 2.14 + 2.72 + 3.49 + 0.21 + 3.35 + 18.45)

Pierwsze trzy miejsca zajęły następujące klasy:

Magiczne spotkanie w bibliotece

24 stycznia 2017r. w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów szkoły podstawowej w Karpicku. Dzieci mogły uczestniczyć w pokazie magii naszego ucznia ADRIANA GÓRNEGO (pseudonim artystyczny ARMAND) z klasy 1I1. 

Dzieci chętne uczestniczyły w pokazie czego dowodem były uśmiechnięte twarze dzieci. Na koniec iluzjonista otrzymał zasłużone brawa. 

Dziękuję Adrianowi za pomoc w realizacji tego spotkania - M. Kubala - Matuszewska.

Strony

Subscribe to RSS - Z notatnika pedagoga