Zmagania uczniów klasy 1P uczestniczących w szkolnym kole z robotyki zostały docenione przez Centrum Mistrzostwa Informatycznego podczas konferencji zorganizowanej  7 grudnia w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii na Politechnice Warszawskiej.

Uczniowie Technikum im. Marcina Rożka w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie znaleźli się w gronie 18 szkół wytypowanych z całej Polski do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć koła z robotyki. Szczególne zainteresowanie wzbudził pomysł programowania dźwięków, czyli konwersji nut na kod programu.

Szkołę podczas wystąpienia na Politechnice Warszawskiej reprezentowała prowadząca koło
p. Małgorzata Szpoper.

Szczególne podziękowania należą się zespołowi uczniów klasy 1P w składzie: Jakub Barański, Gabriela Wieczorek, Juliusz Rząd, Krystian Szymanowicz, Wojciech Tomaszewski oraz Bartosz Szczepaniak.

Dzięki ich pracy i zaangażowaniu nasza szkoła jest postrzegana jako szkoła przyszłości, rozwoju
i ambicji 🙂

Przypominamy, że rozpoczęły się już zawody projektowe i algorytmiczne dla uczestników kół,  mają one charakter lokalny (on-line) z uwzględnieniem uczestnictwa w kolejnych etapach konkursów, począwszy od regionalnego po najwyższe rangą zawody ogólnopolskie, organizowane przez Politechnikę Łódzką.