Uczniowie Technikum naszej szkoły w dniach 23.07-13.08.2022 r. po raz kolejny mieli okazję sprawdzić się na zagranicznym rynku pracy, uczestnicząc w trzytygodniowych praktykach w południowej Hiszpanii. W firmach i instytucjach zlokalizowanych na terenie Malagi młodzi przyszli technicy logistycy, technicy ekonomiści, technicy informatycy oraz technicy technologii żywienia zdobywali cenną wiedzę, doskonalili umiejętności i poszerzali swoje kompetencje. Ich postępom w trakcie trwania stażu przyglądali się, poza pracodawcami i lokalnymi koordynatorami projektu, również opiekunowie wyjazdu – p. Ewa Poniedziałek i p. Bartosz Prokopyk.

W czasie wolnym od pracy, młodzież miała także możliwość uczestniczenia w wycieczce do stolicy regionu Andaluzja – Sewilli oraz wyprawie autobusowej do Nerja – miasteczka słynącego z malowniczych plaż oraz widowiskowego tarasu widokowego zwanego Balkonem Europy.

Zakwaterowanie w samym centrum Malagi pozwalało na bezpośrednie zaznajamianie się z historią miasta i architekturą, odwiedzanie interesujących miejsc, podziwianie niezwykłych muzeów i zabytków, a także poznawanie hiszpańskich zwyczajów i smakowanie tradycyjnej kuchni iberyjskiej. Codzienne kontakty z pracodawcami były świetną okazją do nauki nowego języka.

Staże zawodowe w hiszpańskiej Maladze zwieńczone zostały otrzymaniem certyfikatów Europass Mobilność i zaświadczeniami o odbytym kursie za granicą. Warto podkreślić, że praktyki naszych uczniów w całości zostały sfinansowane przez Komisję Europejską w ramach programu POWER/ERASMUS+.