Młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie wzięła udział w praktykach zagranicznych w ramach programu POWER/ERASMUS +. Wyjazd został zorganizowany w terminie 07.05.2022 – 28.05.2022 r. Uczniowie naszej szkoły kształcący się na kierunku: Technik Ekonomista, Technik Logistyk, Technik Informatyk oraz Technik Technologii Żywienia pracowali przez 3 tygodnie w hiszpańskich firmach znajdujących się w malowniczej Maladze. W tym czasie zdążyli rozwinąć swoje kompetencje zawodowe, językowe oraz kulturowe. Poznali specyfikę pracy w środowisku międzynarodowym oraz nawiązali kontakt ze stażystami z innych szkół.

Opiekunowie wyjazdu p. Małgorzata Konieczna wraz z p. Małgorzatą Szpoper odwiedzały miejsca praktyk, żeby osobiście porozmawiać z pracodawcami i zobaczyć, jak uczniowie naszej szkoły radzą sobie w realizacji stażu. Menedżerowie byli bardzo zadowoleni z pracy naszych uczniów, ich pozytywnego nastawienia oraz łatwości, z jaką nawiązują relacje z innymi pracownikami.

W wolnym czasie odwiedziliśmy Muzeum Pabla Picassa, który urodził się, żył i tworzył w Maladze oraz Muzeum Sztuki Współczesnej. Ponadto byliśmy w oddalonym o 60 km od Malagi miasteczku Nerja oraz wzięliśmy udział w zorganizowanej przez Tribeka training lab jednodniowej wycieczce do Sevilli.

Staż jest w całości finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu POWER, dlatego żaden z uczestników nie poniósł kosztów związanych z podróżą, zakwaterowaniem, szkoleniem i ubezpieczeniem. Warto wspomnieć, że staż zagraniczny daje szansę nie tylko sprawdzenia się w pracy zawodowej, ale również możliwość poznania nowej kultury i zasmakowania życia w innym kraju.

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz prezentacji multimedialnej 🙂