W poniedziałek 4 kwietnia 2022 r. w szkolnej pracowni kształcenia praktycznego odbyło się szkolenie oraz pokaz profesjonalnych elektronarzędzi marki MAKITA.

Makita to korporacja o zasięgu międzynarodowym, największy producent elektronarzędzi profesjonalnych oraz uznany lider w tej dziedzinie na skalę światową. Makita posiada swoje fabryki w Japonii, Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Rumunii.

Prezentację przeprowadził doradca techniczny firmy Makita – Pan Piotr Pudliszewski, który przyjechał do nas specjalnym samochodem pokazowym. Na samochodzie przyjechało również około 150 różnych narzędzi produkowanych przez tę firmę.

Przedstawiciel firmy w ciekawy sposób zademonstrował narzędzia przydatne w budownictwie takie jak: wkrętarki, wiertarki, szlifierki, itp. Wiele czasu poświęcił na omówienie nowości i ciekawostek technicznych. W trakcie prezentacji nie zabrakło również cennych informacji jak fachowo dobrać do swych potrzeb konkretny sprzęt oraz jak zadbać o elektronarzędzia.

Uczniowie technikum mechatronicznego (klasa 2M i 3M1) oraz szkoły branżowej I stopnia w zawodzie stolarz (klasa 3dj2)
z zainteresowaniem oglądali i testowali sprzęt. Szczególnie podobały się narzędzia akumulatorowe i ich możliwości.

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał gadżety reklamowe firmy Makita.

Szkolenie przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: Daniel Krzyżański, Waldemar Szymański
i Przemysław Owsianikow.