Dnia 2 kwietnia w siedzibie Akademii IT Media w Warszawie odbyło się spotkanie fokusowe nauczycieli szkół ponadpodstawowych z całej Polski poświęcone wykorzystaniu oprogramowania Adobe w szkołach.

Spotkanie zorganizowano dla szkół, które w praktyce wykorzystują aplikacje pakietu Adobe Creative Claud
(m. in. Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign) wraz z programem edukacyjnym Kreatywny Start przygotowanym przez Akademię IT Media z Warszawy.

Na zaproszenie firmy IT Media, Zespół Szkół Zawodowych z Wolsztyna reprezentowała p. Małgorzata Szpoper, która wraz z nauczycielami informatyki i przedmiotów zawodowych wdraża oprogramowanie Adobe wśród uczniów naszego technikum.

Uczniowie kształcący się w kierunku technik informatyk i technik mechatronik mają możliwość pracy z oprogramowaniem Adobe. Daje to możliwość tworzenia zaawansowanych i profesjonalnych projektów multimedialnych oraz nabycia kluczowych kompetencji potrzebnych w przyszłej pracy zawodowej i nie tylko.

Podczas spotkania odbyła się debata dot. możliwości zastosowania aplikacji Adobe Creative Claud na różnych poziomach edukacji oraz stworzenia platformy wspierającej realizację podstawy programowej. Również odbyło się krótkie szkolenie dotyczące przykładowego wykorzystania aplikacji Adobe w praktyce.

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie pragnie serdecznie podziękować Akademii IT Media za zaproszenie i dotychczasową współpracę. Mamy jednocześnie nadzieję, iż dalej będziemy mogli liczyć na wsparcie dotyczące wdrażania aplikacji Adobe w naszej szkole.