W piątek 28 kwietnia zakończyliśmy spotkanie młodzieży z Polski, Niemiec i Ukrainy realizowane w ramach projektu PNWM „Pociąg do Europy”. Podczas uroczystego zakończenia dyrektor szkoły Pan Ireneusz Rajman wraz z koordynatorem projektu Panią Małgorzatą Szpoper podziękowali wszystkim uczestnikom za udział i pracę włożoną w realizację spotkania.

Podczas 5 wspólnych dni młodzież wzięła udział w różnego rodzaju aktywnościach, m. in. konkursie graficznym na nowe logo Parowozowni Wolsztyn, grach terenowych oraz w wycieczkach edukacyjnych do Poznania, Borówca, Sławy i Konotopu. Ponadto uczestnicy spotkania poznali historię kolejnictwa w Polsce i w Europie oraz perspektywy rozwoju kolei. Nie zabrakło wspólnego wyjścia na kręgle, wizyty w Parowozowni Wolsztyn, zwiedzenia największej w Europie makiety kolejowej, integracji podczas wspólnej wspinaczki czy też seansu filmowego w lokalnym kinie „Za rogiem”. Wszystko po to, aby zintegrować młodzież poprzez wspólne działanie i odczarować mało atrakcyjny obraz kolei.

Również w piątek 28 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na nowe logo Parowozowni Wolsztyn.
Poniżej prezentujemy wyniki:

1 miejsce:  Karol Lisiecki – Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie

2 miejsce:  Olesia Korinevych i Yulia Syhil – Liceum w Jabłonowie

3 miejsce:  Anastasia Matzko – Liceum w Jabłonowie

Serdecznie gratulujemy !!!

Dziękujemy naszym partnerom z Liceum w Jabłonowie (Ukraina) oraz z BBS1 Uelzen (Niemcy) za udział w projekcie.

Projekt polsko-niemiecko-ukraiński możliwy jest dzięki otrzymaniu przez Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie dofinansowania z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży