23 marca Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie we współpracy z Parowozownią Wolsztyńską oraz PKP CARGO rozpoczął wizytę przygotowawczą do międzynarodowego projektu „Pociąg do Europy”. W projekcie bierze udział młodzież i kadra z trzech krajów: Polski, Niemiec oraz Ukrainy. Celem projektu jest poszerzanie wiedzy na temat historii i perspektyw rozwoju kolejnictwa w Europie z uwzględnieniem jej metropolitalnego charakteru.

Spotkanie oficjalnie rozpoczął dyrektor szkoły Ireneusz Rajman wraz z dyrektor Hanną Kotlińską i koordynatorem projektu Małgorzatą Szpoper. Podczas trwającej trzy dni wizyty przygotowawczej kadra polsko – niemiecko – ukraińska omówiła główne założenia i cele projektu, odwiedziła Wolsztyńską Parowozownię oraz wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Wenecji i Gniezna, gdzie zwiedziła m.in. Muzeum Kolejki Wąskotorowej oraz Katedrę Gnieźnieńską. Dziękujemy naszym partnerom z Liceum w Jabłonowie (Ukraina) oraz z BBS1 Uelzen (Niemcy) za udział w wizycie przygotowawczej 🙂

Projekt polsko-niemiecko-ukraiński możliwy jest dzięki otrzymaniu przez Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie dofinansowania z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.