W dniach 23-25 lutego odbyła się wizyta przygotowawcza do projektu polsko – niemiecko – ukraińskiego pt.
„Z robotami w przyszłość m-Robot”.

Podczas spotkania, dzięki wsparciu Politechniki Wrocławskiej, kadra z Polski wraz z dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie Ireneuszem Rajmanem, nauczycielami z Niemiec i z Ukrainy wzięła udział w Laboratorium Robotów Autonomicznych oraz Laboratorium z Robotyki. W trakcie wizyty w budynku Technopolis mieliśmy możliwość sprawdzić zasadę działania Komory Akustycznej, w której wnętrzu panuje idealna cisza, poszerzyć wiedzę na temat Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz  Katedry Cybernetyki i Robotyki. Ponadto zwiedziliśmy najciekawsze atrakcje stolicy Dolnego Śląska oraz odwiedziliśmy największą w Europie Wystawę Budowli z Klocków LEGO, która znajduje się we wrocławskim Sky Tower 😀

Szczególne podziękowania składamy Profesorowi Adamowi Polakowi – Prodziekanowi ds. współpracy oraz Zespołowi ds. Promocji i Współpracy Wydziału Elektroniki Fotoniki i Mikrosystemów – Pani mgr Annie Kolman, za gościnę i starannie przygotowywane laboratoria.

Dziękujemy naszym niemieckim partnerom ze Szkoły BBS 1 Uelzen oraz  partnerom ukraińskim z Liceum w Jabłonowie za pomoc w przygotowaniu projektu, oraz przyjazd do Wrocławia!

Przypominamy, że celem projektu jest poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie robotyki oraz wykorzystania języków programowania w praktyce. Spotkanie młodzieży odbędzie się w dniach 13-17 marca w ZSZ w Wolsztynie oraz we Wrocławiu.

Projekt polsko – niemiecko – ukraiński możliwy jest dzięki otrzymaniu przez Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie dofinansowania z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.