25 maja w siedzibie IT Media w Warszawie odbył się ostatni III – finałowy etap Ogólnopolskiego Konkursu „Master of vectors”. Wśród ponad 30 finalistów z całej Polski znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych z Wolsztyna:

Martyna Skorupińska i Jakub Lachowicz z klasy 4I wraz z opiekunem konkursu p. Małgorzatą Szpoper.

Jury pod przewodnictwem dr inż. Michała Tuza wyłoniło 6 projektów, którym przyznano:

I nagrodę – voucher o wartości 2500,00 zł na wybrane szkolenia firmy IT Media oraz bon podarunkowy do Empiku o wartości 700 zł – dla uczennicy Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu – Magdaleny Bodzianny.
II nagrodę – voucher o wartości 2500,00 zł na wybrane szkolenia firmy IT Media oraz bon podarunkowy do Empiku o wartości 500 zł – dla uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych w Białej Podlaskiej – Aleksandry Bakun.
III nagrodę – voucher o wartości 2500,00 zł na wybrane szkolenia firmy IT Media oraz bon podarunkowy do Empiku o wartości 300 zł – dla uczennicy Zespołu Szkół nr. 2 im. Z. Wolskiego w Sierpcu – Weroniki Marcinkowskiej.

Przyznano również 3 wyróżnienia, każde uhonorowane bonem podarunkowym Empik o wartości 200,00 zł dla:

  • ucznia Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie – Jakuba Lachowicza
  • uczennicy Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim – Wiktorii Grzesiek
  • uczennicy Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych w Katowicach – Dominiki Bierońskiej

    Dodatkowo każdy z finalistów otrzymał dyplom uczestnictwa, worek sportowy, kubek z pamiątkowym nadrukiem oraz możliwość zakupu szkoleń firmy IT Media z 50% bonifikatą.

Zadanie finałowe polegało na zaprojektowaniu banknotu o wartości 20 euro z wizerunkiem Stefana Żeromskiego. Banknot musiał posiadać określone w zadaniu parametry i zostać wykonany w „wektorach”. Na wykonanie zadania uczniowie mieli 90 minut!

Podczas finału uczestnicy wzięli udział w wycieczce edukacyjnej na Politechnikę Warszawską, gdzie zwiedzili Instytut Mechaniki i Poligrafii.