W dniach 07.04.2024 r. – 28.04.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie kształcący się na kierunku: Technik Logistyk, Technik Programista, Technik Technologii Żywienia oraz Technik Mechatronik wraz z nauczycielami panią Małgorzatą Szpoper i panem Bartoszem Prokopykiem wzięli udział w praktykach zawodowych w Sofii (Bułgaria) zorganizowanych w ramach programu ERASMUS.

Uczestnicy wyjazdu odbyli staż w bułgarskich firmach oraz uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych m.in. do miasta Plowdiw. Jest to drugie po Sofii pod względem liczby mieszkańców miasto Bułgarii i jedno z najstarszych w kraju. Ponadto odwiedzili m.in. Meczet Bania Baszi Dżamija, Cerkiew Siedmoczislenników, Bazylikę Świętego Jerzego w Sofii oraz urokliwe miasteczko Veliko Tarnovo.

Staż jest w całości finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu ERASMUS. Warto wspomnieć, że staż zagraniczny daje szansę nie tylko sprawdzenia się w pracy zawodowej, ale również możliwość poznania nowej kultury i zasmakowania życia w innym kraju.