Szkoła to nie jest miejsce gdzie należy SIĘ UCZYĆ. Szkoła to miejsce, gdzie należy wymieniać doświadczenia z innymi ludźmi, dyskutując!

Dyskusja może też być nauką, ale nie będzie nią jeśli wcześniej rozmówcy nie znają podstaw tematu.

Tylko gdzie i jak UCZYĆ SIĘ podstaw jeśli nie w szkole? Poniżej znajdziesz dwie losowe wskazówki na temat UCZENIA SIĘ. Może warto coś zmienić by uczyć się skuteczniej?


Jeśli nauka nie sprawia Ci radości, to znaczy, że coś robisz źle.

Prawdopodobnie nauczyciele i rodzice nauczyli cie niechcący, że nauka jest trudna i żmudna, a nie pokazali, że uczenie się rzeczy przydatnych i wartościowych jest przyjemne. Im coś jest trudniejsze do opanowania, tym więcej da radości, gdy chcesz to umieć. Znany wynalazca (nie tylko żarówki) T. Edison mówił: Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko to była przyjemność.

Im więcej informacji łączysz, tym więcej zapamiętujesz.

Informacje niepowiązane z innymi są nieużyteczne. To tak jak wiedza małego dziecka, które wie, że router ma pstryczek i wie, że można pstryczkiem pstrykać, ale nie skojarzyło jeszcze, że brak internetu w komputerze ma związek z tym pstryczkiem.


Jeśli chcesz zobaczyć kolejne wskazówki – po prostu odśwież stronę. Lepiej jednak wrócić tu jutro, by dać sobie czas na przemyślenie i wypróbowanie nowości. Po co oglądać i czytać nie próbując wdrożyć?