Szkoła to nie jest miejsce gdzie należy SIĘ UCZYĆ. Szkoła to miejsce, gdzie należy wymieniać doświadczenia z innymi ludźmi, dyskutując!

Dyskusja może też być nauką, ale nie będzie nią jeśli wcześniej rozmówcy nie znają podstaw tematu.

Tylko gdzie i jak UCZYĆ SIĘ podstaw jeśli nie w szkole? Poniżej znajdziesz dwie losowe wskazówki na temat UCZENIA SIĘ. Może warto coś zmienić by uczyć się skuteczniej?


Znajdź miejsce sprzyjające nauce.

nauka

Dla niektórych to kluczowe, dla innych ważne. Każdy ma inny styl percepcji. Dobre miejsce nauki: zacisze, w pomieszczeniu bez nadmiaru bodźców, bez osób których nie lubimy, dobrze oświetlone i przewietrzone. Wyłącz powiadomienia w aplikacjach w telefonie i komputerze. One zabijają skupienie.

Nie pracuj do upadłego.

Zmęczony mózg nie pracuje tak samo jak wypoczęty. To truizm. Potrzeba jednak trochę samodyscypliny, by dobrze zaplanować czas potrzebny na naukę. Warto planować też przerwy. Może metoda POMODORO omówiona w filmiku okaże się dla ciebie pomocna?


Jeśli chcesz zobaczyć kolejne wskazówki – po prostu odśwież stronę. Lepiej jednak wrócić tu jutro, by dać sobie czas na przemyślenie i wypróbowanie nowości. Po co oglądać i czytać nie próbując wdrożyć?