Szkoła to nie jest miejsce gdzie należy SIĘ UCZYĆ. Szkoła to miejsce, gdzie należy wymieniać doświadczenia z innymi ludźmi, dyskutując!

Dyskusja może też być nauką, ale nie będzie nią jeśli wcześniej rozmówcy nie znają podstaw tematu.

Tylko gdzie i jak UCZYĆ SIĘ podstaw jeśli nie w szkole? Poniżej znajdziesz dwie losowe wskazówki na temat UCZENIA SIĘ. Może warto coś zmienić by uczyć się skuteczniej?


Tradycyjne podejście utrwala złe nawyki.

Szkoła mało uwagi poświęca nowoczesnym metodom nauki. Kluczem jest łączenie i zmienianie różnych odpowiadających nam metod. My często nie wiemy jakie metody nam odpowiadają. Ponadto znamy tych metod niewiele. Czytanie, notowanie, słuchanie… Nie ma innych metod?

Znajdź miejsce sprzyjające nauce.

nauka

Dla niektórych to kluczowe, dla innych ważne. Każdy ma inny styl percepcji. Dobre miejsce nauki: zacisze, w pomieszczeniu bez nadmiaru bodźców, bez osób których nie lubimy, dobrze oświetlone i przewietrzone. Wyłącz powiadomienia w aplikacjach w telefonie i komputerze. One zabijają skupienie.


Jeśli chcesz zobaczyć kolejne wskazówki – po prostu odśwież stronę. Lepiej jednak wrócić tu jutro, by dać sobie czas na przemyślenie i wypróbowanie nowości. Po co oglądać i czytać nie próbując wdrożyć?