Szkoła to nie jest miejsce gdzie należy SIĘ UCZYĆ. Szkoła to miejsce, gdzie należy wymieniać doświadczenia z innymi ludźmi, dyskutując!

Dyskusja może też być nauką, ale nie będzie nią jeśli wcześniej rozmówcy nie znają podstaw tematu.

Tylko gdzie i jak UCZYĆ SIĘ podstaw jeśli nie w szkole? Poniżej znajdziesz dwie losowe wskazówki na temat UCZENIA SIĘ. Może warto coś zmienić by uczyć się skuteczniej?


Różnorodność metod nauki jest bardzo ważna. Mózg nie lubi nudy.

Jeśli ktoś zauważy, że robienie notatek pomaga mu w nauce i zacznie notować wszystko i wszędzie, to szybko zauważy, że skuteczność tej metody z czasem spadnie. Konieczne jest używanie różnych metod.

Angażuj różne części mózgu

Mamy różne zmysły i różne typy inteligencji. Dla każdego z nas któreś zmysły i któreś inteligencje dominują. Używać trzeba jednak wszystkich. Największą szansę nauczenia się czym jest jedwab ma mózg gdy powiąże różne bodźce: dotknie tkaniny, powącha, zobaczy kokon jedwabnika i usłyszy hałas pracujących maszyn tkackich.


Jeśli chcesz zobaczyć kolejne wskazówki – po prostu odśwież stronę. Lepiej jednak wrócić tu jutro, by dać sobie czas na przemyślenie i wypróbowanie nowości. Po co oglądać i czytać nie próbując wdrożyć?