Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie w ramach współpracy zagranicznej szkoły, wspólnie z partnerską szkołą BBS1 w Uelzen (Niemcy) rozpoczęło współpracę ze szkołą zawodową w Kedzie w Gruzji (obwód Adżaria).

Nasza szkoła przygotowała aplikacje na kolejny projekt edukacyjny finansowany przez Polsko – Niemiecką Wymianę Młodzieży (PWNM). W związku z określonymi priorytetami finansowania na rok 2020 i finansowania partnerstw z krajami wschodnimi otrzymała dofinansowanie na projekt, który będzie realizowany we wrześniu 2020 roku w Wolsztynie pt: „Nowe horyzonty, nowe lądy do odkrycia”. Projekt nauki żeglowania dla młodzieży (dofinansowanie 39 tys. zł)

W dniach 3-5 luty 2020 roku odbyła się wizyta przygotowawcza strony polsko-niemiecko-gruzieńskiej w Batumi w Gruzji. Wyjazd ten otrzymał dofinansowanie na projekt i pobyt wszystkich uczestników wizyty ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec.

W ramach wizyty przygotowawczej poznaliśmy system edukacji Gruzji. W czasie pobytu ustalono działania organizacyjne dotyczące realizowanego projektu. Finalną częścią było podpisanie umowy partnerskiej ze szkołą w Kedzie w obecności szefa oświaty okręgu Adżarii oraz parlamentarzysty Anzora Bolkvadze z Tbilisi. Obecni byli również merowie miast: Kedy, Shuakevi, Khulo.

Umowę podpisał dyrektor ZSZ w Wolsztynie Ireneusz Rajman oraz dyrektor szkoły zawodowej w Kedzie Tomar Tavdgiridze.

W wizycie przygotowawczej uczestniczyli przedstawiciele szkoły w Gruzji oraz przedstawicie szkoły BBS1 w Uelzen. Naszą szkołę reprezentowali: dyrektor Ireneusz Rajman, koordynator projektu Marek Furman oraz opiekunowie projektu Iwona Cholewa i Małgorzata Szpoper.

Istotnego wsparcia w realizacji projektu udzielił pan Jacek Skrobisz Starosta Wolsztyński.