Młodzież z naszej Szkoły, przebywająca na wyjeździe zawodoznawczym NordPOLAR 2023 w Tromsø, w Norwegii, wzięła udział w spotkaniu z Panią Iloną Wiśniewską. To Polka mieszkająca w północnej Norwegii, reportażystka, fotografka i autorka książek – między innymi ciekawej pozycji pt. „Hen. Na północy Norwegii” ukazującej życie tamtejszych ludzi. Ten zajmujący reportaż stał się naszą lekturą obowiązkową.

Spotkanie z Panią Iloną miało miejsce 22 maja 2023 w Tromsø. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak to się stało, że Autorka postanowiła zmienić swoje życie – zamienić głośne i gorące środowisko dolnośląskiego Wrocławia na dużo rzadziej zaludnione i chłodniejsze rejony Svalbardu, później Finnmarku. W trakcie spotkania Pani Ilona ujawniła też swoją duszę reportażysty – zadawała konstruktywne pytania, chcąc poznać i nas, i cel naszego pobytu w Tromsø.

Pani Ilona Wiśniewska ujęła nas swoją skromnością, życzliwością oraz miłą i delikatną osobowością. Bardzo dziękujemy Pani Ilonie za to, że znalazła dla nas czas w swoim napiętym harmonogramie zajęć. Gratulujemy też nominacji do finałowej piątki Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Życzymy Pani Ilonie dalszych sukcesów na płaszczyźnie reporterskiej i każdej innej, dziękujemy i pozdrawiamy już teraz z odległej Polski.

Więcej o Pani Ilonie Wiśniewskiej:

Więcej o finalistach tegorocznej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego:

Uczestnicy NordPOLAR 2023 oraz Bartosz Prokopyk i Samuel Tkaczyk – organizatorzy i opiekunowie