• Post author:
  • Post category:Absolwenci

Zjazd po 60-ciu latach

II Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbył się w sobotę 7 czerwca, i tym razem – w odróżnieniu od tego sprzed dwóch lat – objął wyłącznie roczniki 1947 – 2001 Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Organizatorem Zjazdu było Stowarzyszenie Absolwentów ZSZ w Wolsztynie. Janusz Mrozkowiak powitał gości, byłych dyrektorów, kolegów. Wspomniał tych pedagogów, którzy już odeszli.
Następnie Dyrektor Szkoły Tadeusz Śnita przypomniał historię placówki.
Dyrektor Śnita na zakończenie swego przemówienia podziękował wszystkim nauczycielom, uczniom, absolwentom, rodzicom i władzom miasta za współpracę i przychylność. Życzenia z okazji zjazdu składali: starosta Ryszard Kurp, burmistrz Andrzej Rogozinski, ks. kanonik Piotr Markiewicz oraz starszy Cechy Andrzej Barski.
W imieniu absolwentów wystąpił były dyrektor Szkoły i jednocześnie jej absolwent z rocznika 1947 roku -Bolesław Wieczorek. Podziękował Stowarzyszeniu za zorganizowanie Zjazdu. Przypomniał atmosferę Szkoły z tych pierwszych lat powojennych.
Kapituła uczniowska ZSZ w uznaniu zasług dla Szkoły przyznała dyrektorowi Wieczorkowi zaszczytny tytuł „Super – Belfra”. Statuetkę oraz dyplom wręczał obecny dyrektor Szkoły.
W części artystycznej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Kębłowo”, Szkoła Tańca „Latina” oraz zespół pomponistek z ZSZ.

Później absolwenci zwiedzali Szkołę, spotykali się w klasach z nauczycielami, przeglądali specjalnie przygotowane kroniki oraz wystawę fotograficzną dokumentującą najstarszą historię Szkoły. Do Izby Pamięci zapraszał Florian Antkowiak.
W sumie na Zjeździe stawiło się ponad 120 osób. Najwięcej przybyło z rocznika 1966 – 28 osób oraz z 1964 – 18 osób. Również licznie na Zjeździe stawili się absolwenci najstarsi z 1947 roku, ciężar zorganizowania grupy wziął na siebie znany pedagog Ludwik Szczepaniak.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na uroczysty obiad do pobliskiego Zajazdu, tam też odbył się bal absolwentów trwający do późnych godzin wieczornych.
Każdy z absolwentów otrzymał również pamiątki, w tym broszurę wydaną przez Stowarzyszenie z historią szkoły oraz płytę CD ze spisem wszystkich roczników i fotografiami.
Telegramy gratulacyjne nadesłali: poseł na Sejm RP Stanisław Piosik, były dyrektor Ludwik Bogielczyk oraz nestor nauczycieli 94-letni Jan Lisiecki.
Przy organizacji Zjazdu chętnie pomagała młodzież z Liceum Ekonomicznego – 4 e1.