24 września 2021 młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie wzięła udział w konkursie „ZŁOTA CEGŁA” organizowanym przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, p. Samuela Tkaczyka, p. Radosława Sofczyńskiego i p. Alinę Szczeszek. Uczniowie, którzy stanęli przez wyzwaniem wymurowania fragmentu ściany bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem. Warto dodać, że w konkursie brali udział zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Po podsumowaniu wyników komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

1 miejsce – Agnieszka Bok, klasa 3B1 technikum budowlanego

2 miejsce – Zuzanna Lipowicz, klasa 3BH2 technikum budowlanego

3 miejsce – Bartosz Komosa, klasa 3B1 technikum budowlanego

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności w posługiwaniu się kielnią, zaprawą murarską, poziomicą czy kątownikiem murarskim. Laureaci otrzymali wartościowe nagrody, zestawy kluczy NEO, dyplomy oraz największe trofea tego konkursu: złotą, srebrną i brązową cegłę. Ponadto każdy biorący udział w konkursie otrzymał upominki w postaci pendriva, miary zwijanej oraz pamiątkowego dyplomu uczestnictwa. Warto dodać, że nagrodą specjalną za zajęcie 4 miejsca były słuchawki METABO z modułem bluetooth ufundowane przez firmę ELEKTROPARK z Wolsztyna. Przy wręczaniu nagród był obecny Dyrektor ZSZ, p. Ireneusz Rajman.

Uczestnikami konkursu byli następujący uczniowie:

  • Agnieszka Bok, uczennica klasy 3B1 technikum budowlanego;
  • Zuzanna Lipowicz, uczennica klasy 3BH2 technikum budowlanego;
  • Paweł Szukalski, uczeń klasy 2dz szkoły branżowej I stopnia;
  • Michał Kryś, uczeń klasy 3B1 technikum budowlanego;
  • Kacper Grocholewski, uczeń klasy 3B1 technikum budowlanego;
  • Bartosz Komosa, uczeń klasy 3B1 technikum budowlanego.

Jeżeli warunki pozwolą i nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, można się spodziewać kolejnej edycji konkursu „ZŁOTA CEGŁA” w przyszłym roku szkolnym.